Zapraszamy! poniedziałek - piątek 7:00 - 22:00, sobota 8:00 - 18:00, niedziela 10:00 - 14:00, ul. Goworowska 34 II piętro, 07-410 Ostrołęka

FORMA5 Club

Góra czy Dół

09.02.17

Jak działa fotoepilacja?

Fotoepilacja polega na wykorzystaniu emitowanego światła do pozbywania się zbędnego owłosienia.

Fizjologicznie cykl życia włosa dzieli się na 3 fazy:

  • Anagen - czyli stadium wzrostu z intensywnym namnażaniem komórek
  • Katagen - w którym następuje zastopowanie podziałów a więc włos przestaje rosnąć
  • Telogen - czyli końcowa faza w której dochodzi do wypadnięcia włosa

 

Trwałe usuwanie włosów

Fotoepilacja jest najskuteczniejsza gdy zabieg wykonywany jest w pierwszej fazie życia włosa czyli w anagenie. Ponieważ cykl włosa nie jest zsynchronizowany należy przeprowadzić kilka zabiegów, aby za każdym razem mogły ulec zniszczeniu kolejne procenty anagenowych mieszków. Urządzenie reaguje także na fototyp skóry i kolor włosów.

 

Czy u każdego efekt będzie taki sam?

Efektywność zabiegu jest większa w przypadku włosów ciemnych przy jednocześnie jasnej skórze. Jest to wynikiem dużej zawartości melaniny we włosach ciemnych, która pochłania energię lasera umożliwiając koagulacje mieszka włosowego.

 

Usuwanie włosów z różnych części ciała

Głębokość mieszka włosowego również ma znaczenie. W okolicach bikini, nóg, pach leżą one dość głęboko. Ma to znaczenie w dobrze odpowiedniej mocy lasera tak aby jego światło dotarło do najgłębiej położonych struktur. Usuwanie włosów ta metodą jest mniej bolesne i trwalsze niż depilatorem czy woskiem. Przy depilacji łydek czy bikini efekty widać bardzo szybko. Najtrudniej i najwięcej zabiegów wymagają depilacje okolic twarzy.